Strona główna › Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku

Pomożecie?? Pomożemy

dodano: 17.11.2015 

Wymarzone mieszkanie można znaleźć samemu lub przez pośrednika, czyli z pomocą biura nieruchomości. Ten drugi sposób jest zdecydowanie wygodniejszy i szybszy. Wiąże się to nie tylko z oszczędnością czasu ale również z uniknięciem wielu problemów. Osoby decydujące się na zmianę swojego lokalu, bardzo często mają wiele obaw związanych z zakupem, sprzedażą, wynajmem, czy też zamianą.

Chęć jakiekolwiek zmiany dotyczącej naszej nieruchomości  wiąże się ogromnym podekscytowaniem i przyjemnością. Jednak  wybór i podjęcie decyzji o zakupie, czy też sprzedaży mieszkania nie zawsze idzie w parze z satysfakcją
i zadowoleniem. Ten proces to także nerwy i obawy, czy aby na pewno wszystkiego dopilnowaliśmy i czy wszystkie formalności zostały dopięte na ostatni guzik. Z takimi problemami spotykają się wszyscy, którzy decydują się na sprzedaż lub pozyskanie nowego lokum. Strach występuje na każdym etapie, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na pomoc ze stronny doradcy. Agenci nieruchomości, to fachowcy, którzy nieustannie śledzą rynek nieruchomości i wiedzą na co zwracać uwagę. Pomagają, doradzają i uświadamiają, jak bezpiecznie przejść przez wszystkie procesy związane z nabyciem lub sprzedażą danej nieruchomości. 

- W przypadku sprzedaży klient najczęściej obawia się czasu trwania całego procesu. Zazwyczaj chce aby transakcja przebiegła szybko i bezproblemowo. Ważna jest także cena. Istotnym elementem jest to, aby sprzedać za taką kwotę, która go usatysfakcjonuje – mówi doradca nieruchomości Agnieszka Szałęga-Gazda. Zadaniem pośrednika jest sprzedanie mieszkania, w cenie zaproponowanej przez klienta. Wykorzystując swoje doświadczenie zawodowe jak i predyspozycje, pośrednik szuka rozwiązań, które przyniosą wymierne korzyści, zarówno dla kupującego jak i sprzedającego. Podobnie jest w przypadku kupna konkretnego lokalu. Do problemu związanego z ceną, dochodzą utrudnienia związane z hipoteką
i wpisami do księgi wieczystej – podstawowego dokumentu opisującego stan prawny nieruchomości. Bardzo często jest tak, że ludzie nie znają się na kwestiach prawnych i pomoc agenta jest dla nich ogromnym ułatwieniem.

 

 

Wydawać by się mogło, że przeszkody występują głównie w procesie kupna i sprzedaży. W rzeczywistości jest jednak zupełnie inaczej.  Kłopoty mają również ci, którzy decydują się na wynajem lub najem.

 – Każdy kto decyduje się na wynajem mieszkania, obawia się, że najemca będzie niewypłacalny, że zniszczy jego własność i stworzy problemy, które w odniesieniu do ustawy o ochronie praw lokatorów, pozbawią go możliwości egzekwowania swoich praw ustalonych wcześniej z najemcą – podkreśla doradca nieruchomości. Obawy dotyczą także rozliczenia za media, energię czy czynsz. Najemcy natomiast obawiają się zbytniej ingerencji właściciela w czasie trwania najmu. Głównie młodzi ludzie dążą do prywatności i wolności, dlatego częste wizyty i kontrola, ze strony wynajmującego są źródłem niechcianych konfliktów. Dość częstym zjawiskiem jest również niezgodność i nieprawdziwość dokumentów. Często dochodzi do sytuacji, gdzie oferta przedstawiona przez właściciela jest niezgodna z rzeczywistością. W czasie mieszkania okazuje się, że opłaty są wyższe niż przedstawiono w umowie, lub że mieszkanie nie jest tak wyposażone jak przedstawiono w ofercie. W takich sytuacjach warto zwrócić uwagę na każdy szczegół, dlatego też pomoc pośrednika ma ogromne znaczenie. Zadaniem agenta jest poinformowanie obu stron jaką zawrzeć umowę i podkreślić jakie prawa ma właściciel, a jakie najemca.  Agent nieruchomości musi poprowadzić transakcję tak, by dana oferta stała się  satysfakcjonująca dla obu stron.

ABC Nieruchomości Elbląg,   ul. Wyżynna 9   |   tel. 55 235 45 55   |   biuro@abcn.pl
strona główna  |  kontakt  |  polityka prywatności  |  zgłoś nam swoją nieruchomość
Powered: GaleoGrupa.pl